MRENKA - Zakázková stolárska výroba ®

Projekty našej malej stolárskej dielne zameranej na výrobu nábytku a zariaďovanie interiérov. Tento blog patri k webu www.mrenka.sk ,nenechajte sa oklamať veľmi podobným názvom inej firmy ,ktorá sa len priživuje na našom mene. Ak očakávate profesionálne jednanie , spoľahlivosť a predovšetkým kvalitu , vždy sa pýtajte na majiteľa a tým je Roman Mrenka ,

nedeľa 29. októbra 2017

Morená dýhovaná knižnica


 Rozkaz znel jasne,  muž k koženou brašnou nesmie prejst,  či vlastne čo to trepem ,

Vyplniť priestor nižšie medzi krbom a stenou ,nejakou peknou knižnicou, poprípade aj z barom.Bolo tam také malé obmedzenie a to je ten radiátor, tak sme vymýšlali a kreslili.1. verzia bola z bielymi dvierkami a sklom ,ale ta sa neujala bolo ta až moc materiálov2.  verzia bola len z bielymi dvierkami ale ta biela tam bola tiež naviše no a toto je už moj výkres do výrobi , domáci mali ešte jednu podmienku ,všetok nábytok okolo ako  stol a stoličky boli z masívu alebo dyhované tak aj naša knižnica mala byť dyhovaná ,no trochu nám zabralo najst presný odtien orechového moridla ale na 3x sa podarilo.No a toto už je finálna podoba knižnice z ktorej boli majitelia unesený ,môžem povedať že aj montáž sa podarila ale jednu vec na viac sme tam prirobit museli.
Pod druhou a štvrtou priečkou je stojatá  zpera ktorá tam jednoducho musela byť ,na knižnicu sme minuli cca 5 tabul co je cca 350 kg ,takže už asi aj tušíte prečo.ale nieje nijako rušivá a stále zakritá gaučom ktorý tam bol aj plánovaný od úplného začiatku no a ešte zopár detailov a pohladov z iného uhla či svetla.
Materiál dyha je buk a lakovaný ma matno polyuretanovým lakom 4x


Žiadne komentáre: